Obrazové rámy a rámečky

Obrazové rámy jsou pro obrazy velice důležité, protože jim dodávají výraz. Špatný rám může zkazit celkový dojem z obrazu. S výběrem toho vhodného rámu vám zajisté rádi pomohou pracovníci rámařství. Přesto je dobré vědět alespoň základní informace. Třeba z jakých materiálů se rámy vyrábějí a k jakým obrazům se hodí. Nebo jak probíhá výroba obrazových rámů.

Rám jako umělecké dílo

Blondelové rámy jsou vrcholem rámařského umění. Jedná se o rám, který se vyrábí výhradně ručně. Je proto zapotřebí velké trpělivosti a letitých zkušeností. Při výrobě blondelového rámu se nepoužívají předpřipravené lišty, ale k zhotovení rámu se lišty dělají na míru. Pak dochází k přesnému zacelení a retušování spojů a teprve potom se rám dočká povrchové úpravy, která mu a i celému rámovanému obrazu propůjčí jedinečný a ucelený vzhled. Zlacení rámů i patiny se dělají výhradně ručně. Není proto divu že blondelový rám je obrazový rám, který má svou hodnotu. Blondel rámy jsou velice populární také k rámování zrcadel, starých portrétů nebo velkoformátových fotografií.

Blondelové obrazové rámy

Dřevo je dřevo

Dřevěné obrazové rámy jsou hlavní činností každého rámařství, jelikož dřevěný rám je nejčastěji používaným rámem vůbec a hodí se k rámování čehokoliv. K vidění nejsou pouze obrazy v dřevěném rámu, ale celkem běžný je i dřevěný rám na zrcadlo. Pokud tedy chcete vyměnit staré obrazové rámy za nové, můžete si vybírat z mnoha barev, od přírodních, přes mořidla, až po pastelové nátěry. Dřevěné rámy jsou v rámařství zastoupeny v širokém sortimentu. Pokud vám to váš obraz dovolí a vy toužíte po zajímavém dekoru i tento požadavek vám rádi splníme. Rámy se vyrábějí z předem připravených lišt. Není proto žádný problém si pořídit obrázky v dřevěném rámu, oválné dřevěné rámy, umělecké rámy, zlacené rámy nebo patinované rámy. Módním hitem jsou dřevěné obrazové rámy retro, které velice vkusně doplňují stávající módní vzhled domácností.

Dřevěné obrazové rámy

Dejte šanci moderním materiálům

Aluminiové rámy jsou velice jednoduché a mají decentní vzhled. V poslední době se těší čím dál větší oblibě. Užívají se nejvíce k rámování diplomů a kancelářských dekorací, protože jsou pro svou elegantní lehkost a jednoduchost hojně využívány právě v kancelářských prostorách. Aluminiové, neboli hliníkové rámy se svým typickým moderním designem skvěle hodí k rámování fotografií, grafik, diplomů, ale i školních řádů, nebo puzzle. Hliníkový rám na obrazy je velice módní záležitostí a nesmí chybět v žádné moderní domácnosti.

Hliníkové obrazové rámy