Blondelové rámy, zlacené a patinované rámy

Blondelové rámy jsou nejnáročnější a nejdražší způsob rámování obrazů, ale také se jedná o čistě ruční práci s nádechem umění, na kterou je potřeba notná dávka trpělivosti a dlouholeté zkušenosti.

Poctivá ruční práce

Dřevěné obrazové rámy se vyrábějí z předpřipravených lišt, které stačí poupravit na požadovanou délku a natřít požadovaným nátěrem. V případě blondelového rámu tomu tak není. Lišty se připravují výhradně ručně, protože musejí být vytvořeny přesně na míru pro obraz, který mají rámovat. Teprve po sestavení rámu se přesně zacelí spoje, a aby nebyly tak viditelné, dojde k jejich retuši. Pak přichází na řadu povrchové úpravy, které rám a následně i celý obraz dotáhnou k dokonalosti a vytvoří z něj umělecké dílo, jak má být. Rám se může pozlatit, či opatřit ozdobnými ornamenty nebo patinací.

Portrét jako na zámku

Blondelové rámy jsou nejvhodnější na rámování starých obrazů, která jsou malována na plátno, ale stejně dobře poslouží i při rámování starých rodinných fotografií, map nebo starožitných listin. Díky jejich vzhledu, dodávají obrazům opravdovou autenticitu.

Ukázky blondelových rámů

Vzorky blondelových rámů