Designová zrcadla, zrcadla v rámu, rámování zrcadel

Zrcadlo známe všichni a denně jej používáme, ale věděli jste, že pokud jim dáte správný rám, mohou zrcadla sloužit i jako vkusný doplněk do vašeho domova? Můžete tak mít zrcadlo na míru, přesně podle vašeho vkusu.

Co na stěnu?

Závěsná zrcadla se těší čím dál větší popularitě, která rok od roku stoupá. Lidé si je pořizují stále častěji, protože jsou mnohem praktičtější než zrcadla na zeď, která se nalepují přímo na stěnu. Nemusíte si tedy lámat hlavu čím  zrcadlo přilepit, aby drželo a následně tím, jak jej odlepit, aby vám co nejméně poničilo omítky, v horším případě obklady. Nástěnné zrcadlo pověsíte, jako byste věšeli obrázek. Nejčastěji jsou k vidění, například  v předsíních, zrcadla v rámu. Zrcadlo na stěnu může velice výrazně pomoci se vzhledem předsíně. Máte-li předsíňku menších rozměrů, může jí zrcadlo v dřevěném rámu opticky zvětšovat a tím ji dělat útulnější. Velké zrcadlo v rámu je nepostradatelným pomocníkem každé dámy, protože jen ve velkých zrcadlech se vidíte celí a můžete tak zkontrolovat zda vaše oblečení odpovídá vaší představě.

Design je důležitý

Zrcadla ale nemusejí sloužit jen jako nenápadný pomocník. Naopak je dnes velice oblíbeným módním trendem pořídit si zrcadla zajímavých tvarů, a hlavně se zajímavými rámy. Na trhu je například oválné zrcadlo v rámu, které ozvláštní váš interiér. Zkrátka zvolit si designové zrcadlo může být docela oříšek. Výroba zrcadel je z velké části zaměřená právě na designová zrcadla. V obchodech proto můžete obdivovat různá zrcadla, jako například zrcadlo s patinou, nebo dekorační zrcadla s umělecky zhotovenými rámy. Dokonce i zrcadlo v bílém rámu nemusí vypadat nudně a nenápadně. Velké oblibě se, ale těší zrcadla v kovovém rámu. V poslední době je nejpopulárnější zrcadlo ve stříbrném rámu, protože velice vkusně dokresluje celkový vzhled moderní domácnosti. Navíc rám, může působit i jako zajímavá ozdoba zrcadla. Použijete-li zrcadlo s fazetou, docílíte navíc zajímavého výsledného vzhledu.

Co je staré, to je dobré

Mezi nejdražší rámovaná zrcadla patří jednoznačně, ta s historickou hodnotou. Starožitné zrcadlo je ohromující dekorací a výborně se hodí do starých budov. Nejen milovníci historie se zastaví, aby obdivovali vaše starožitné zrcadlo v dřevěném rámu, který je ručně vyřezávaný a bohatě zdobený. Ale koupit starožitné zrcadlo je mnohdy mnohem těžší než by se na první pohled mohlo zdát. Obraťte se tedy na naše odborníky a jistě spolu vybereme to pravé zrcadlo, které je jako dělané právě pro vás.